Connect with us

Aktuale

Mushkolaj: Thaçi po luan “lojë të fëlliqtë”

Analisti Imer Mushkolaj, ka kritikuar presidentin Hashim Thaçi se po luan një “lojë të fëlliqtë”, deklaratën e tij se ende nuk ka dekoruar asnjë personalitet me dekoratën dhe medaljen e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

Mushkolaj, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se zyrtarisht nga Presidenca është thënë se personalitete, media, organizata e institucione “janë dekoruar”.

Postimi i plotë i Mushkolajt:

“Nji lojë e fëlliqtë e Hashim Thaçit. Zyrtarisht nga Presidenca është thënë se personalitete, media, organizata e institucione “janë dekoruar”, tash presidenti po thotë se janë vetëm “të propozuar””, (sic.), ka shkruar Mushkolaj.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *