Connect with us

Aktuale

Real Madridi rivalizon klubet italiane për Chiesan

Federico Chiesa i Fiorentinas është njëri nga talentet më të mëdha të futbollit italian.   

Për ta ka interesim të madh nga klubet e njohura italiane se Napoli, Interi e Juventusi.

Por së fundmi ka dal në skenë edhe Real Madridi, që e sheh si lojtar me të ardhme të madhe.

Federico Chiesa, talenti i madh i Fiorentinas. (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Los Blancos kanë dërguar disa vëzhgues për të ndjekur nga afër Chiesas dhe nga ajo që kanë parë kanë mbetur shumë të kënaqur me paraqitjen e tij.

Real Madridi pritet që të provojë që në këtë verë ta blejë lojtarin.  Mësohet se Fiorentina kërkon së paku 40 milionë euro.

Federico Chiesa. (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Federico Chiesa ka shënuar pesë gola, ndërsa ka dhënë edhe dy asistime.

Fiorentina gjendet në vendin e 11-të në Serie A. 

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *