Connect with us

Aktuale

Top 20 skuadrat më të mira në top pesë ligat evropiane pas ndeshjeve të 16/18 shkurtit

Pas rikthimit të Ligës së Kampionëve, edhe ranglista e përpiluar nga Bleacher Report për klubet më të mira në top pesë ligat evropiane ka pësuar disa ndryshime.

Pas fitores ndaj Paris Saint Germainit dhe ndaj Real Betisit, Real Madridi është ngritur dhe ka arritur të futet në top dhjetëshe.

Në vendin e parë vazhdon Manchester City, që në krye me Pep Guardiolan duken thjesht të pandalshëm këtë sezon.

Më poshtë keni listën e plotë nga vendi i 20-të deri te i pari:

Top 20: 20. Bayer Leverkusen (nuk ka lëvizur nga top 20), 19. RB Leipzig (është futur në top 2), 18. Marseille (nuk ka lëvizur), 17. Porto (ka rënë tri pozita), 16. Lazio (ka rënë një pozitë), 15. Interi (ka rënë dy pozita), 14. Valencia (është ngjitur dy pozita), 13. Roma (është ngjitur për katër pozita), 12. Chelsea (nuk ka lëvizur), 11. Manchester United (ka rënë një pozitë).

Top 10: 10. Real Madrid (është ngjiru për një pozitë), 9. Tottenham Hotspur (nuk ka lëvizur), 8. Napoli (ka rënë për dy pozita), 7. Liverpool (është ngjiru për një pozitë) , 6. Atletico Madrid (është ngjitur për një pozitë), 5. Paris Saint-Germain (ka rënë për një pozitë), 4. Juventusi (është ngjitur për një pozitë), 3. Bayern Munich (nuk ka lëvizur), 2. Barcelona (nuk ka lëvizur), 1. Manchester City (nuk ka lëvizur).

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *