Connect with us

Aktuale

Frashër Krasniqi: Rasti i montuar ndaj aktivistëve të VV-së është turpi i sistemit të drejtësisë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Frashër Krasniqi ka theksuar se Gjykata e Apelit i ka liruar aktivistët e VV-së nga burgu, ku po vuanin dënimin për një vepër që, sipas tij, nuk e kishin kryer.

Ai në një postim në profilin e tij në Facebook ka pyetur se çka do të thonë sot dhe nesër Beqir Kalludra dhe Klani Pronto që e porositen t’i dënojë ata.

Krasniq ka thënë se çfarë do t’i thotë ky binom familjes Dehari, që ia kthyen djalin në arkivol.

Sipas tij, rasti i montuar ndaj tyre do të mbetet në histori si turpi i sistemit të drejtësisë në Kosovë.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *