Connect with us

Aktuale

DEPUTETJA E VV-SË I KUNDËRPËRGJIGJET VESELIT: PATRIOTIZMI YT ËSHTË NDARJA E MITROVICËS

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, i është kundërpërgjigjur kryetarit të Kuvendit, Kadri Veselin, duke thënë se liberalizimi i vizave për kosovarët do të bëhet vetëm kur partia e Veselit të jetë ne opozitë.

Sipas Millakut, ndarja e Mitrovicës dhe dëmet e shkaktuara gjatë pasluftës janë ‘patriotizmi’ i Kadri Veselit.

Reagimi i plotë:

Nesër nuk kalon DEMARKACIONI

Liberalizimi i vizave behët vetëm kur PDK -ja është opozitë, atëherë kur do të japin llogari të korruptuarit.“Patriotizmi” i Kadri Veselit është ndarja e Mitrovicës dhe i të gjitha dëmëve të pasluftës që ia bëri Kosovës.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *