Connect with us

Aktuale

Pacolli takoi këshilltarin e kancelares Merkel

Zëvendëskryeministri dhe shefi i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli sot ka takuar Jan Hecker- këshilltar për politikë të jashtme i kancelares gjermane Angela Merkel.

Pacolli e ka vlerësuar të rëndesishëm takimin me këshilltarin për politikë të jashtme të kancelares Merkel.

“Diskutim i rëndësishëm për reformat, rrugën e Kosovës drejt integrimit në BE dhe kordinimin e implementimit te agjendës tonë si shtet. Bashkëpunimi ekonomik me Gjermaninë mbetet prioritet i yni si shtet”, ka shkruar Pacolli në Facebook.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *