Connect with us

Aktuale

Abazi e quan Ahmetin përfitues, dështak e dembel

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një letre dërguar medieve ka njoftuar se ka dhënë dorëheqje nga të gjitha postet që ka mbajtur në Lëvizjen Vetëvendosje.

Pas dorëheqjes, ka reaguar analisti politik, Haki Abazi.

Ai e ka quajtur Ahmetin, përfitues në kurriz të tjerëve.

“Hipokrizi e një dështaku dembel, gënjeshtarë, përpares, patronizues, përfitues në kurriz të tjerëve”, ka thënë Abazi.

Abazi ka thënë se është koha për zgjedhje në Prishtinë.

“Në fakt nga sot Kosova ka të ardhme, por pa përfituesit e tavolinave të mishit dhe hajnat e SHIK-ut që po rekrutojnë argat të rinj për të mbijetuar. Koha për Zgjedhje në Prishtinë dhe zgjedhje në Kosovë”, ka shkruar Abazi në Facebook.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *