Connect with us

Aktuale

Debati për demarkacion në Kuvend (Video-Live)

Pas tri viteve diskutimeve dhe betejave politike, sot pritet të jetë dita vendimtare ku do të votohet demarkacionit i kufirit në mes Kosovës dhe Malit të Zi.

Në ora 16:00 ka filluar seanca, në të cilën do të votohet për njërën prej temave kryesore që e kanë karakterizuar diskursin politik në vend.

Deri më tani dihet se partitë e koalicionit qeveritar PDK, AAK, Nisma, partitë e  komuniteteve jo serbe dhe LDK-ja, do të votojnë pro kësaj marrëveshje.

Ndryshe, kundër janë deklaruar Lëvizja Vetëvendosje dhe Lista Serbe.

Portali Telegrafi dhe Radio Televizioni Dukagjini do të ju mbajnë të informuar për çdo gjë rreth kësaj seance. 

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *