Connect with us

Aktuale

Selimi: Më habit qëndrimi i AAK-së dhe Nismës

Deputeti i Vetëvendosjes Rexhep Selimi tha se sot nuk do të votohet as për heqjen e liberalizimit të vizave, as për integrim evropian, as për marrëveshjen e dy presidentëve as për raportin e Bulliqit.

Sipas Selimit, sot do të votohet vetëm për marrëveshjen për demarkacion e jo për marrëeshjet e tjera.

Ai tha se i kupton deputetët e LDK-së dhe PDK-së por jo edhe ata që deri dje kanë kundërshtuar fuqishëm demarkacionin me Malin e Zi duke aluduar në AAK-në dhe Nismën.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *