Connect with us

Aktuale

Të arrestuarit për thyerjen e xhamave të Kuvendit, aktivistë të VV-së

Policia e Kosovës ka arrestuar sot pasdite tre persona si të dyshuar për sulmin me gurë në drejtim të objektit të Kuvendit të Kosovës, me ç’rast janë thyer dy xhama.

Kallxo.com merr vesh se të arrestuarit janë aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje: I.F., P.D. dhe E.Sh.

Këta tre aktivistë ishin pjesë e një grupi më të madh të aktivistëve që ishin arrestuar edhe në janar të vitit 2015.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *