Connect with us

Aktuale

Fillon takimi ndërmjet Thaçit dhe Vuçiqit në Bruksel

Sapo ka filluar takimi ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq.

Takimi po zhvillohet në kuadër të fazës së fundit të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Në javët e fundit, presidenti Thaçi ka udhëtuar në qendrat vendimmarrëse për të harmonizuar agjendën e dialogut me partneret strategjik të Kosovës.

Ndërkaq, pas takimit, dy presidentët pritet të prononcohen për media.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *