Connect with us

Aktuale

Pique: Messi është jashtëtokësor, ‘vrasës’ dhe më i madhi

Talenti i pafund i Lionel Messi vazhdon të mahnisë Gerard Piquen, i cili e cilësoi bashkëlojtarin e tij të Barcelonës, si ‘një jashtëtokësor’, ‘vrasës’ dhe ‘më i madhi’.

Që kur erdhi për herë të parë në Akademinë e famshme La Masia si një 13-vjeçar, një set i aftësive të shquara ka lënë një përshtypje të qëndrueshme për të gjithë ata që kanë fat që kanë parë talentin e tij në veprim.

I tillë është edhe bashkëlojtari i tij te Barcelona, Pique, i cili ka zgjedhur fjalët më të mëdha të mundshme për të përshkruar yllin argjentinas.

Pique dhe Messi janë miq të mirë nga mosha 13-vjeçare (Getty Images)

Sipas Piques, pesë herë fituesi i Topit të Artë është një jashtëtokësr, vrasës dhe më i madhi ndonjëherë.

“Njerëzit shpesh më pyesin se çfarë ka qenë të luajë me Messin për kaq shumë vite”, ka thënë fillimisht Pique për The Players’ Tribune.

Suarez, Messi dhe Pique duke festuar një nga golat e shumtë (Getty Images)

“Nëse unë kam për të shpjeguar atë në një fjali: ai është një jashtëtokësor. Ai nuk është nga ky planet”.

“Ai është lojtari i vetëm që unë mund të kujtoj duke parë lojën për herë të parë, kur ishim 13 vjeç dhe duke thënë me vete: ‘Oh, ky fëmijë vjen nga diku tjetër. Kjo nuk është njerëzore”.

“Ai është një vrasës. Ai është më i madhi që kam parë ndonjëherë”, përfundoi mbrojtësi spanjoll.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *