Connect with us

Aktuale

Kosova – Madagaskari: Formacioni i parë zyrtar nën drejtimin e Challandes

Përfaqësuesja e Kosovës dhe ajo e Madagaskarit i kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare.

Kosova dhe Madagaskari do të ndeshen sot (e shtunë) mes vete në një miqësore ndërkombëtare.

Ky takim ndaj Madagaskarin do të fillojë nga 19:00 dhe do të zhvillohet në Paris të Francës.

Ndeshja ndaj kombëtares afrikane do të jetë e para për transferimin e ri të Kosovës, Bernard Challandes.

Gjatë përgatitjeve në Paris

Trajneri zviceran ka vendosur të bëjë disa ndryshime në formacion në debutimin e tij me Kosovën.

Challendes ka vendosur t’i besoj Edon Zhegrovës nga minuta e parë, ndërsa titullar është edhe Bersant Celina e Bernard Berisha.

Formacioni i Challandes është 4-2-3-1, ndërsa Telegrafi raportoi edhe më parë ekskluzivisht formacionin zyrtar.
Formacionet zyrtare:

Kosova:  Ujkani; Vojvoda, Aliti, Rrahmani, Kololli; Shala, Kryeziu; Zhegrova, B. Berisha, Celina; Muriqi.

MadagaskariPas pak..

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *