Connect with us

Aktuale

Manchester United kërkon të fitojë miliona nga shitjet e lojtarëve

Manchester Unitedi janë duke kërkuar që të bëjë shumë lëvizje në afatin kalimtar veror.

‘Djajtë e Kuq’ janë duke menduar që t’i largojnë nëntë lojtarë në verë.

Trajneri United, Jose Mourinho, u ka thënë drejtuesve të klubit se kërkon blerje.

(Foto: Getty Images)

Klubi për këtë ka ndarë plot 130 milionë funte dhe një pjesë e buxhetit do të mblidhet nga shitjet e lojtarëve.

United mund të fitojë shumë para nga shitjet dhe ofertë të madh prej 25 milionë funteve mund të marr për Chris Smalling.

(Foto: Getty Images)

Krerët e Old Trafford kërkojnë 14 milionë funte për Matteo Darmianin, ndërsa të njërën shumë edhe për Daley Blind.

Për Ander Herrera kujtohen 27 milionë funte, ndërsa për Luke Shaw, më shumë.

Luke Shaw . (Photo by Clive Brunskill/Getty Images)

Pas largimit të Zlatan Ibrahimovic si lojtar i lirë, njëjtë do të largohet edhe Marouane Fellaini.

E paqartë mbetet edhe e ardhmja e Paul Pogbas i cili nuk po kalon periudhë të mirë në klub.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *