Connect with us

Aktuale

Zidane: Ronaldo dallon nga lojtarët tjerë

Zinedine Zidane ka thënë se Juventusi e vuri nën presion Real Madridin, por skuadra e tij u tregua më efektive dhe Cristiano Ronaldo dallon nga lojtarët tjerë.

Mbretërit e pushtuan fushën e Allianz Juventus Stadium duke fituar me rezultat 3-0 dhe duke iu afruar gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve.

Ishte pritur një hakmarrje e Zonjës së Vjetër pas humbjes në finalen e kaluar (4-1), mirëpo bardhezinjtë u treguan të pafuqishëm përballë Los Blancos.

“Nuk është lehtë t’ia shënosh tre gola Juves në fushën e vet. Bëmë një paraqitje të shkëlqyer, por Juve luajti po ashtu mirë, na vuri nën presion dhe pati rastet e veta për të shënuar, mirëpo ne ishim më efektivë”.

(Foto: Getty Images)

CR7 ishte vendimtar me dy gola të shënuar, njëri prej të cilëve ishte gol shumë i bukur. Për më shumë, ai është bërë lojtari i parë që shënon në 10 ndeshje radhazi në Ligën e Kampionëve.

“Cristiano Ronaldo është ndryshe. Ai dallon nga lojtarët tjerë dhe gjithmonë ka dëshirë të bëjë diçka të jashtëzakonshme në Ligën e Kampionëve, ai nuk ndalon kurrë për të arritjet e tij”.

“Goli i tij me fluturim ishte mbresëlënës, por ai i humbi dy raste tjera shumë më të lehta. Ky është futbolli!”, ka shtuar strategu francez.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *