Connect with us

Aktuale

Matuidi: Krenar me Juventusin, faleminderit tifozëve për duartrokitjet

Blaise Matuidi ka thënë Juventusi është krenar me atë që bëri kundër Real Madridit.

Bianconerët humbën në shtëpi me rezultat 3-0 në Torino, por u kthyen një javë më pas duke fituar 3-0 deri në minutat e fundit.

Medhi Benatia shkaktoi penallti, ndërsa nga pika e bardhë ishte i saktë Cristiano Ronaldo, që e largoi Juven nga gara.

Blaise Matuidi . (Photo by David Ramos/Getty Images)

“Mendoj se të gjithë e panë angazhimin tonë të madh në Ligën e Kampionëve, dhe pse jemi eliminuar”.

“E kemi bërë më të mirën, jo çdo kush mund të fitojë në Madridi 3-1, dhe nuk mendoj që Madridi ka pasur kaq shumë vështirësi në fazën e nokautit”.

Matuidi në luftë me lojtarët e Real Madridit . (Photo by David Ramos/Getty Images)

“Ishim shumë afër një rikthimi të madh, por nuk e mbyllëm me sukses. Fansat na falënderuan, dhe jemi krenar për atë që bëmë”, ka thënë Matuidi.
Juvenusi në fundjavë e mposhti Sampdorian.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *