Connect with us

Aktuale

Dua Lipa: Nuk kam të dashur, kjo më bën ta kuptoj më mirë veten

Këngëtarja 22-vjeçare ndihet më e shkathët dhe mëson shumë më tepër për veten kur nuk është në një marrëdhënie, sepse ka më shumë kohë për vetveten.

Kështu ka pohuar këngëtarja jonë për edicionin e ri të revistës Elle, ku ka zbuluar se aktualisht është beqare dhe nuk ka të dashur.

“Kam më shumë kohë për veten kur jam e vetme. Përfundoj duke pasur kohë që të bëjë shumë gjëra të tjera… Mendoj se kuptoj shumë gjëra më tepër për vetveten kur jam single dhe nuk e kam askënd që të më ndihmojë. Ju mësoheni të mbështeteni në fuqitë tuaja”, tha Lipa.

Kur bie në dashuri, krijuesja e hitit “New Rules”, përpiqet që të mos nxitojë, por nuk e ka problem të tregojë se kush ia ka rrëmbyer zemrën.

“Unë kujdesem që të mos them ‘të dua’ shumë shpejt, pa e ditur nëse ekziston ndonjë substancë në marrëdhënie. Mendoj se është me të vërtetë e rëndësishme që të shkojnë ngadalë gjërat. Jeta është shumë e shkurtër për të mos thënë ‘Unë të dua’”, shtoi këngëtarja.
Ndërsa Dua është e lumtur të jetë e vetme, ajo është një “besimtare e fortë” në dashuri, sepse është rritur duke parë prindërit që janë të dashuruar dhe të lumtur.

“Unë jam një besimtare e madhe e dashurisë. Unë i fajësoj prindërit për këtë, sepse ata kanë një marrëdhënie vërtetë të mirë dhe mendoj se kanë vendosur standardet e mia të larta”, tha ajo.

Këngët “One Kiss” dhe “New Rules” ka të bëjë me fuqizimin e femrës dhe kohët e fundit këngëtarja pohon se shumë meshkuj t’i kenë thënë se i urren ata.

“Shumë njerëz vijnë tek unë dhe thonë,” Ju me të vërtetë i urreni meshkujt, apo jo? ” Kjo është një keqkuptim i përgjithshëm. Disa nga këngët janë të pa filtruara dhe unë nuk i mbaj mend”, tha Lipa.

Ndryshe, këngëtarja ka bërë të ditur se është ndër tre artistët më të dëgjuara në Spotify.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *