Connect with us

Aktuale

Shqiptarja që theu tabutë me fotot nudo (Foto+18)

Klaudia Brahja, modelja shqiptare që jeton në Paris, ka realizuar disa foto nudo të cilat u konsideruan si thyerje tabush për shoqërinë shqiptare.

Ajo ka bashkëpunuar me dy fotografë të huaj, David Bellmere dhe Charles Couvinjanë, të cilët kanë bërë që fotot nudo të klasifikohen më tepër si foto artistikisht të arrira se sa pornografike.

Klaudia, e cila më parë nuk njihej në mediat shqiptare, nuk ka pranuar të bëjë asnjë koment e as të japë ndonjë deklaratë për këtë set fotografik.

Ndërsa David ka treguar se si është ndjerë gjatë realizimit të këtyre fotove

““Jam ndier i hipnotizuar para portretit të Klaudia Brahjas, edhe pse jam i specializuar për foto të nxehta të grave. Me mënyrën si pozon dhe e rrethuar nga zinxhirë në trup, ajo të fton në dëshirë. Për mua kjo është dashuria që mund të ndjesh për gruan. Edhe pse para meje kanë pozuar deri tani 10 mijë femra të nxehta, s’e kam ndjerë ndonjëherë veten si para Klaudias. Mund të them se është zeshkane e bukur në tipare, kurse për trupin e saj, më mirë shijoni fotot!”, ka pohuar ai.

Edhe Charles nuk ka nguruar të bëjë një koment për modelen shqiptare: ““Ajo është muzë frymëzimi për mua. Ku realizojmë një set fotografish është në gjendje të tërheqë vëmendjen e burrave me mënyrën se si zhvishet, dhe si lëviz para tyre. Klaudia është përfundimisht e preferuara ime, pasi unë dua gruan e nxehtë, me të cilën mund të humbësh kontrollin. Trupi i saj i zhveshur nuk është se thjesht të josh, por ajo të bën të çmendesh”, shkruan revista “Story”.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *